Ventspils novads

 

XX starptautiskais masku tradīciju festivāls

IMG 6862

   16. un 17. februārī Ventspils novadā notiks XX starptautiskais masku tradīciju festivāls. Galvenās norišu vietas – Pope, Tārgale un Ventspils. Pasākumu rīko Ventspils novada pašvaldība un Latvijas Folkloras biedrība. Festivāls sāksies 16. februārī ar masku grupu viesošanos Ventspils novada pagastos Popē, Tārgalē, Vārvē, Zirās, kā arī Ventspils tirgus laukumā.

    Ieejot lauku sētās, maskas nesīs savu svētību un aizsardzību novada ļaudīm. Pa dienu Popes pamatskolā notiks masku tradīciju konference, kurā piedalīsies lektori no Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas, bet vakarā masku grupas pulcēsies Popes kultūras namā uz lielo saietu, kura noslēgumā notiks individuālo masku skate un labāko masku apbalvošana. 17. februāra rītā masku tradīciju konference sāksies Tārgales pamatskolā, bet pēc tam maskas dosies gājienā no mācību iestādes uz Lībiešu zvejnieku sētu, kur notiks festivāla noslēguma ceremonija un aizrautīga Meteņu svinēšana.
   Festivālā iesaistīsies 22 masku grupas no Remtes, Saldus, Smiltenes, Tārgales, Dagdas, Salacgrīvas, Mālpils, Suntažiem, Saulkrastiem, Limbažiem, Zirņiem, Rīgas, Katlakalna un Ventspils, demonstrējot daudzveidīgas masku grupas – Mārtiņbērnus, Katrīnas, čigānus, miežvilkus, budēļus, ķekatas, pelnu āžus, vastlāvjus. Festivāla viesi – masku grupas no Baltkrievijas un Krievijas.
   Maskošanās tradīcija ir viena no interesantākajām tradicionālās kultūras izpausmēm. Maskotie tēli gadalaika tumšajā pusē un gadalaiku mijās ir sastopami ļoti daudzās valstīs. Lai saglabātu un izzinātu, kā arī atjaunotu zudušo autentisko maskošanās tradīciju, kā arī lai to popularizētu un attīstītu mūsdienās, starptautiskie masku tradīciju festivāli Latvijā notiek kopš 1999. gada. Tieši Ventspils novadam ir gods atzīmēt festivāla XX gadskārtu.
   Festivāla norise
Sestdiena, 16. februāris:
• plkst. 11.30 masku gājieni Ventspils novada lauku sētās – Popē, Tārgalē, Vārvē, Zirās un Ventspils tirgus laukumā,
• plkst. 16.00 masku tradīciju konference Popes skolā,
• plkst. 18.00 masku saiets, grupu izrādīšanās un individuālo masku skate Popes kultūras namā
Svētdiena, 17. februāris:
• plkst. 10.00 masku tradīciju konference Tārgales skolā,
• plkst. 12.30 masku gājiens no Tārgales skolas uz Lībiešu zvejnieku sētu,
• plkst. 13.00 festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana Tārgales Lībiešu zvejnieku sētā.
Plašāka informācija: Latvijas Folkloras biedrība, www.folklorasbiedriba.lv, Andris Kapusts, tālr. 26063277, e-pasts: , Zane Pamše, tālr. 29421472, e-pasts: .Lauku sētas un Ventspils Vecpilsētas tirgus

11.30 Ventspils Vecpilsētas tirgus

Baltkrievija

Rīgas Garataka MIEŽVILKI

Rīgas Zvīgzna VECĪŠI

Rīgas Grodi DZĒRVJU KĀSIS

Rīgas Berendejka MASLEŅICA

Rīgas Banga MĀRTIŅBĒRNI UN KATRĪNAS

12.00 Ziru sulu ražotne „Kalnarāji” Ziras

Ventspils Laipa MEŽĀ UN SĒTĀ

Rīgas Budēļu Kiligunda BUDĒĻI

Katlakalna Rāmupe ĶEKATAS

Smiltenes Rudzupuķe KATRĪNAS BĒRNI

Limbažu Saulesrits MĀRTIŅA BĒRNI

 

13.00 „Laimiņas” - jātnieku sporta klubs „Demora” Tārgale

Rīgas Berendejka MASLEŅICA

Rīgas Banga MĀRTIŅBĒRNI UN KATRĪNAS

Ventspils Laipa MEŽĀ UN SĒTĀ

Suntažu Saule DZĒRVES

Rīgas Budēļu Kiligunda BUDĒĻI

12.40 „SG Meži”,”Smiltiņi” Tārgale

Suntažu Saule DZĒRVES

Saulkrastu Dvīga PELNU ĀŽI

Rīgas Grodi DZĒRVJU KĀSIS

Baltkrievija

12.00 „Viesturi” Elkšķene

Katlakalna Rāmupe ĶEKATAS

Smiltenes Rudzupuķe KATRĪNAS BĒRNI

Limbažu Saulesrits MĀRTIŅA BĒRNI

Salacgrīvas Cielava VECĪŠI

13.00 z/s „Bērziņi” Pope

Salacgrīvas Cielava VECĪŠI

Rīgas Garataka MIEŽVILKI

Rīgas Zvīgzna VECĪŠI

Saulkrastu Dvīga PELNU ĀŽI

Popes centrs (pie kultūras nama)

Rīgas Berendejka MASLEŅICA

Rīgas Banga MĀRTIŅBĒRNI UN KATRĪNAS

Rīgas Garataka MIEŽVILKI

Rīgas Zvīgzna VECĪŠI 

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Februāris 2019
P O T C Pk S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3