E-pakalpojumi

E-veseliba

Suņu īpašnieku zināšanai!

Suns vilks
   Ugāles pagasta teritorijā regulāri ir redzami daudzi klaiņojoši suņi, par ko Ventspils novada pašvaldība un Ugāles pagasta pārvalde saņem gan mutiskas, gan rakstiskas sūdzības. Klaiņojoši suņi apdraud apkārtējos cilvēkus, tāpēc aicinām suņu īpašniekus labāk pieskatīt savus mīluļus un neļaut tiem klaiņot apkārt. Neapzinīgie suņu saimnieki tiks saukti pie administratīvās atbildības un sodīti par suņu turēšanas noteikumu neievērošanu, kā arī klaiņojošie suņi izķerti un nogādāti patversmē.

Lasīt tālāk: Suņu īpašnieku zināšanai!

Liedagā pamanīts roņu mazulis, ko darīt?

Roni plakats 420x600 print-page-001 Copy

Ronēni pie mums Latvijas piekrastē nonāk, jo tādās siltās ziemās kā šī, kad Baltijas jūras līci pilnībā neklāj ledāji, roņu mātēm mazuļi jādzemdē ierobežotā platībā uz mazām saliņām (lielākoties Igaunijas teritorijā), nevis kā būtu paredzēts – uz ledājiem. Saliņās burzmā pastāv ļoti augsts risks roņu mazuļus pazaudēt. Šādā gadījumā pēc kāda laika roņu mazuļi, saprotot, ka ir palikuši vieni, dodas jūras ūdeņos meklēt barību un tā rezultātā izklīst pa visu Rīgas jūras līci.

Lasīt tālāk: Liedagā pamanīts roņu mazulis, ko darīt?

Par E-veseliba sistēmas lietošanu

e-veseliba
  Ņemot vērā, ka palielinās iedzīvotāju interese par E-veselības pakalpojumu izmantošanu, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir sagatavojis informatīvus materiālus. E-veselība ir elektroniska valsts veselības aprūpes informācijas sistēma drošai, ērtai un ātrai medicīniskās informācijas uzkrāšanai un apmaiņai starp pacientu un viņa ārstniecībā iesaistītajām personām. E-veselības portāla adrese ir www.eveseliba.gov.lv.

Lasīt tālāk: Par E-veseliba sistēmas lietošanu

Ielu un ceļu apgaismošanai - ekonomiskākas spuldzes

Spuldzes ielas
   Šogad Ventspils novada pašvaldība, īstenojot pašvaldības ielu un ceļu apgaismojuma ierīkošanas plānu, paredzējusi samazināt tēriņus par elektroenerģiju, uzstādot ekonomiskākas spuldzes. Paredzams, ka Ugāles pagastā, kur rēķins par elektrību ir vislielākais, nomainīs 40 gaismas avotus, savukārt nākamgad Usmā, Piltenē un Stiklos iecerēts nomainīt 120 spuldzes, tā ietaupot Autoceļu fonda līdzekļus, kas tiek tērēti pašvaldības ielu un ceļu apgaismojuma ierīkošanai.

Lasīt tālāk: Ielu un ceļu apgaismošanai - ekonomiskākas spuldzes

Aprīlis 2017