Ventspils novads

 

E-pakalpojumi

e-pakalpojumi
VPVKAC VARAM 150x150px VSAA
E-veseliba
 

Izdota grāmata "Gribu būt tētis"

tetis
GRĀMATA (SWF fails)
   Ar šo projektu ir iecerēts izglītot Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā. Grāmata "Gribu būt tētis" tiek izdota Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta "Izglābsim 100 bērnus" ietvaros.
   Kaut arī dzimstība mūsu valstī pēdējos gados nedaudz pieaug, dzimstības koeficients uz vienu sievieti veido 1,74 %. 2016. gada statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā miruši 28 580 iedzīvotāju, bet piedzimuši 22 096 mazuļi.
   Grāmata "Gribu būt tētis" ir aicinājums arī tētiem uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība. Izdevumā ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, turklāt tajā ir ietvertas arī intervijas ar Latvijā pazīstamiem tētiem, ļaujot lasītājam caur konkrētiem dzīves stāstiem uzzināt, ko vīrietim nozīmē kļūt par tēvu. Savā tētu pieredzē dalījušies Raimonds Bergmanis, Kaspars Simanovičs, Jānis Holšteins-Upmanis, Jānis Sprukts, Kaspars Zlidnis, Haralds Plaudis, Gatis Kokins.
   Grāmata "Gribu būt tētis" ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju "Mammamuntetiem.lv", savus padomus snieguši vairāki speciālisti – ginekoloģe Daiga Baranovska, andrologi Juris Ērenpreiss un Jurijs Fiļins, psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa, zīdīšanas konsultante Sandra Lase, vecmāte Dina Ceple, dūla Ilze Kuduliņa un fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.
   Grāmatu var saņemt Dzimtsarakstu nodaļā, novada bibliotēkās, par to var jautāt Sociālā dienesta darbiniekiem.
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Oktobris 2017
P O T C Pk S Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5