Paldies katram ugunsvīram

IMG 4693
  Līdz šim žurnālisti Stiklu ciemā netika ielaisti, bet piektdien viņiem bija iespēja klātienē tikties ar vairākām amatpersonām un brīvprātīgajiem, iebraukt mežā, lai secinātu, kā notiek uguns dzēšana. Palaikam virs žurnālistu galvām pavisam zemu pārlaidās helikopters, bet visu klātesošo uzmanību piesaistīja Stiklu ciema iedzīvotāju izveidotais uzraksts: Paldies katram ugunsvīram, kurš palīdz Stiklu mežam kļūt no liesmām brīvam!

Uz 30.07 plkst. 15.00 izdegusī platība - 1350 ha, ar zaļiem punktiem - notiek gruzdēšana un degšana
Ugusgreks-situacija 30.06

IMG 4682
  IMG 4683
  IMG 4685
  IMG 4689
  IMG 4699
  IMG 4701
  IMG 4704
  IMG 4713
  IMG 4721
  IMG 4731
  IMG 4735
   Tas bija iekarināts starp kokiem alejā, bet citviet mācību iestādes apkārtnē varēja redzēt glābšanas darbos izmantojamos priekšmetus, piemēram, liela diametra šļūtenes un pletni, ar kuru mežā dzēš liesmas.
   Pie Stiklu internātpamatskolas ir iekārtots darbu koordinācijas štābs, mācību iestādē bija neierasti redzēt daudz formas tērpos ģērbtus vīrus. Brīvprātīgās klāja galdus un mazgāja traukus. Ugunsnelaime Stiklu ciemā ir vienojusi visus – kā pašvaldības un valsts iestāžu darbiniekus, tā arī brīvprātīgos. Visi darbojas plecu pie pleca, neskaitot stundas un neprasot, kas viņiem par to būs. Stiklu internātpamatskolas direktore Lienīte Alsberga bija viena no tām, kura no ciema evakuējās uz īsu laiku. Ārpus mājām viņas ģimene pavadīja tikai vienu dienu, pēc tam atkal atgriežoties Stiklos. Lienīte saprata, ka nepieciešama palīdzība, tādēļ kopā ar savām kolēģēm sāka veikt dažādus darbus, tā atvieglojot glābēju ikdienas gaitas. Sākumā pašvaldības sarūpētais ēdiens tika gatavots Puzes pamatskolā, tagad – Stiklos. Divas reizes dienā maltīte glābējiem tiek piegādāta tur, kur viņi tobrīd atrodas, lai nebūtu jākavējas, veicot tiešos pienākumus.
   Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks uzsvēra, ka medijos visu laiku tiek pieminēts Valdgales pagasts, bet reti izskan Stiklu nosaukums, lai gan 20 līdz 25% ugunsgrēka skartās teritorijas atrodas Puzes pagastā, tajā atrodas glābšanas darbu koordinācijas štābs, novietotas dažādas tehnikas vienības. Pašvaldība nodrošināja bērnunama audzēkņu evakuāciju, tās darbinieki ir padomājuši arī par to, lai glābējiem būtu, kur nomazgāties un pārnakšņot.
   Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš bilda: «Gribu pateikt to, ka šis ugunsgrēks nav vienkāršs, bet ir gana komplicēts, to ir sarežģīti likvidēt. Kūdras slāņa gruzdēšana lielā dziļumā apgrūtina mūsu darbu, par spīti tam, mēs virzāmies uz ugunsgrēka epicentriem. Strādāt traucē arī krītošie koki, kuri saknes ir izdegušas, tāpēc, neapdraudot  glābēju dzīvību, darbu organizējam tā, lai tas būtu drošs.»
   Ar žurnālistiem tikās arī Puzes pagasta iedzīvotājs un Ventspils novada pašvaldības deputāts Ints Apsītis. Viņš brīvprātīgajos darbos iesaistījis ģimeni, draugus un paziņas, jo uzskata par savu pienākumu palīdzēt dzimtajai vietai. Ugunsgrēka dzēšanas darbos Ints izmantojis savu tehniku, kopā ar brāļiem vedis ūdeni, sniedzis glābējiem vērtīgus padomus, jo kurš gan labāk par vietējo iedzīvotāju zina visus tuvējos ceļus, lai ieteiktu, kā labāk piekļūt ugunsnelaimes skartajai vietai.
IMG 4706
IMG 4707