Ventspils novads

 

Bērnunama vadībai un pašvaldībai ir savs viedoklis

Stikli
   Izplatot informāciju par bērnunama "Stikli" slēgšanu, Ventspils novada pašvaldība sastapās ar tendenciozām publikācijām vairākos medijos. Piemēram, izskanēja pārmetumi, ka bērniem liegta saskarsme ar radiniekiem, bet iestādes direktors Arvis Anderšmits min vairākus piemērus, kad vecāki ir solījuši atbraukt, bet tā arī nav to izdarījuši, lai gan bērnunama direktors piedāvājis viņiem aizbraukt pretī uz pieturu kādā no tuvējiem pagastiem un atvest uz bērnunamu.
   "Tie ir absurdi pārmetumi, jo ne velti bērni atrodas aprūpes iestādē. Tas vien liecina, ka vecākiem nav lielas intereses par to, kas ar viņiem notiek," secina Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams. Savukārt Arvis Anderšmits ir neizpratnē, kādēļ vasarā, kad Stiklos bija ugunsgrēks, bērnu tiesību aizstāvošo institūciju darbinieki neizrādīja interesi, kā klājas bērnunama audzēkņiem, bet citā laikā pastiprināti veica dažādas pārbaudes.
   Arvis Anderšmits iestājas arī pret apgalvojumiem, ka bērnunama iemītnieki nav apmeklējuši pasākumus un turēti izolētā vidē: "Tā kā daudziem mūsu iestādes audzēkņiem ir garīgās attīstības traucējumi, viņi savādāk izprot laika jēdzienu. Ja bērniem un jauniešiem tiek vaicāts, vai viņi bijuši ekskursijā, var saņemt arī noliedzošu atbildi, ja tas ir noticis pirms nedēļas, nevis todien, kad uzdots jautājums. Kopš šī gada aprīļa audzēkņi piedalījušies vismaz 25 pasākumos, tostarp ekskursijās, iepazīstot Liepāju un Ventspili, Abavas rumbu, Mērsragu un Kolku, ir rīkoti vairāki pikniki, organizētas sporta spēles, bērnunama pārstāvji četrus gadus apmeklējuši volejbola kluba "Ventspils" spēles, viņi ir vesti uz jūru peldēties, vizinājušies ar karuseļiem, tikušies ar deju grupas dalībniekiem no Norvēģijas. Mums tiek pārmests, ka bērni dzīvojuši noslēgtā vidē, bet tieši tā mēs varējām viņus pasargāt no alkohola un narkotiku lietošanas, turklāt skaistā Stiklu ciema daba darbojās dziedējoši. Audzēkņus neviens neieslēdza – viņi piedalījās nodarbībās, devās izbraucienos, labprāt pastaigājās pa mežu".
   Tika arī apgalvots, ka bērniem ir izpuvuši zobi. Kā apliecina iestādes direktors Arvis Anderšmits, kopš 2010. gada bērnunama "Stikli" audzēkņi pastāvīgi piedalījušies Kurzemes Mutes veselības centra rīkotajos profilaktiskajos pasākumos un zobu ārstēšanā, kas veikta centra mobilajā autobusā. Pēdējo reizi tas notika 2017. gadā. Stomatologs regulāri apmeklēts arī Dundagas Veselības centrā un Ventspils novada Ugāles pagasta zobārstniecības kabinetā, kā arī Talsos. 
   Mediji bērnunama "Stikli" darbiniekiem pārmet negantību un pret bērniem vērstu emocionālo vardarbību. Arvis Anderšmits nenoliedz, ka dažkārt, lai pievērstu iestādes iemītnieku uzmanību, nācies runāt skaļākā balsī, bet to noteikti nevar traktēt kā vardarbību: "Arī ģimenē mēs dažkārt aizrādām bērniem un pasakām stingrāku vārdu; ja to uzskatītu par vardarbību, bērni būtu jāizņem no daudzām ģimenēm. Žurnālisti raksta, ka "Stiklos" bērni raustīti, bet varu apliecināt, ka darbinieki savus audzēkņus fiziski neietekmēja. Par to nevar būt ne runas. Tikpat nekorekts ir kāda žurnālista apgalvojums, ka bērnunamā notika briesmu lietas. Gluži otrādi – audzinātāji darīja visu, lai attīstītu bērnu sociālās prasmes un bija viņiem vecāku vietā, mierinot un uzmundrinot, pamācot dažādas praktiskas lietas. "
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Februāris 2019
P O T C Pk S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3