Ventspils novads

 

Biedrības Ancē

Rokdarbnieku kopa ’’Paukers’’

 

  Paukers 
 
 
Paukers Ance

Rokdarbnieku kopa „Paukers” darbojas kopš 1996.gada. Kopas dalībnieki nodarbojas ar dažādiem rokdarbiem – ada zeķes, cimdus, šalles, džemperus, izšuj  dīvāna spilvenus, sedziņas, galdautus, apglezno šalles, kaklasaites, auž segas, dvieļus, grīdas celiņus, grāmatzīmes, tamborē rotaļlietas, apģērbu, sedziņas. Darina pinumus un dažādus koka izstrādājumus.  Labprāt tiek apgūti arī jauni rokdarbu  veidi – lakatu aušanu uz rāmja, tapošana. Rokdarbi tiek darināti gan savam priekam, draugiem un paziņām, gan arī pārdošanai.

 

Kopas dalībnieki aktīvi iesaistās Ances pagasta un Ventspils novada kultūras dzīvē, Ventspils

Amatu mājas norisēs. Katru gadu Pagastu dienās Ventspils Brīvdabas muzejā pamatā paukerieši ir tie, kas pārstāv Anci, demonstrējot ne tikai savus rokdarbus, bet arī kulinārijas prasmi.

 

Latvijas mērogā rokdarbi bijuši skatāmi  Rāmavas izstāžu kompleksā , izstādes „Lauku sēta” ietvaros. Jau vairākus gadus lietišķās mākslas gadatirgū Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā Rīgā, vairākkārt arī Ķīpsalas izstāžu hallē Intertekstil Balticum. Paukeriešu adītājas darināja cimdus NATO samita viesiem Rīgā. Paukerieši piedalījušies dažāda mēroga izstādēs Igaunijā, Polijā, Zviedrijā, Norvēģijā.  

 

Paukeriešu izauklēts ir Amatnieku spiets , kas ik gadu pavasarī notiek Ancē jau  no 2007.gada. Tas kļuvis par tradīciju- ap Jetes dienu kopā aicināt rokdarbniekus no tuvākām un tālākām vietām, lai demonstrētu savas amata prasmes un veikumu.

 

Paukerieši arvien biežāk uzņem viesus, kas iekļāvuši Ances muižu savos tūrisma maršrutos. Viesi tiek iepazīstināti ar Ances muižu, dažādām amata prasmēm. Piedāvājumā ir meistardarbnīcas gan seno, gan jauno rokdarbu tehnikā.Rokdarbu izstāde-pārdošana, sirsnīgas sarunas pie tējas tases ar prasmīgām meistarēm.

 

 ***
 Paukeriešu nodarbības notiek katru trešdienu no plkst. 12.00 Ances muižā.
                                                                Kopas vadītāja – Līga Grīnberga, tel. 26307029

-       Biedrība “SO “Zigate””
adrese “Ausmas”, Ance, Ances pagasts, Ventspils novads, LV-3612,

                                                             valdes priekšsēdētāja Aira Kajaka, tālr. 29463773

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Februāris 2019
P O T C Pk S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3