Ventspils novads

 

Amatierkolektīvi Ancē

 
Senioru deju kolektīvs
Seniori
   Kolektīva vadītāja Elita Kuģeniece atbalstījusi vairāku interesentu ierosinājumu dibināt senioru deju kolektīvu un tā - kopš 2003. gada Ances kultūras namā dejo arī seniori.
Lauks ir obligāts.Neatbilst formātam. Neatbilst formātam.Senioru deju kolektīvā ir 16 dalībnieki, daži no tiem pirms tam dejojuši Ances vidējās paaudzes deju kolektīvā. Ances seniori ir vienīgais senioru deju kolektīvs Ventspils novadā.   Kolektīvs aktīvi koncertē, ir iemīļoti tuvā un tālā apkārtnē. Seniori piedalās pasākums Ventspilī, Ventspils un Talsu novados, Ances pagasta pasākumos – pagasta svētkos, Jāņos, pavasara un Ziemassvētku pašdarbības kolektīvu koncertos. Sezonas laikā kolektīvs apgūst savas grupas obligāto repertuāru, kā arī citas dejas.
   Senioru deju kolektīvs turpina 2006.gadā aizsākto tradīciju – uz draudzības koncertu Ancē gada sākumā aicināt senioru deju kolektīvus.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs ’’Ance’’ darbojas no 1995.gada.

ances pagasts

Lauks ir obligāts. Neatbilst formātam. Neatbilst formātam.    Aizvadītajā sezonā apgūts obligātais, kā arī papildus repertuārs. Kolektīvs piedalījās Ventspils novada un pilsētas deju skatē Ventspilī, saņemot augstāko novērtējumu - I pakāpes diplomu E grupā ( iegūti 44 p. ). Līdz ar to ieguva tiesības piedalīties 2013. gada Dziesmu un Deju svētkos Rīgā. VPDK „Ance” aktīvi piedalās pasākumos un koncertos, kas norisinās Ventspilī, Ventspils novadā, kā arī ārpus tā robežām. Vadītāja atbalsta un sadarbojas ar vietējo pašvaldību, līdz ar to kolektīvs piedalās vietējā mēroga pasākumos Ances pagastā, pavasara, Līgo svētku un Ziemassvētku pašdarbības kolektīvu koncertos. Vairākus gadus Ances pagasta svētkiem Elita Kuģeniece ir gatavojusi īpašu deju programmu.
     Kolektīvs 2008.gadā Ventspils rajona un pilsētas deju kolektīvu skatē izcīnot I pakāpes diplomu, VPDK „Ance” ir savas tradīcijas, kuru iniciatore ir bijusi arī kolektīva vadītāja Elita Kuģeniece. Kopš 2004. Ancē tiek rīkots vidējās paaudzes deju kolektīvu sadraudzības kopkoncerts ’’ Valentīndienas Sadancis’’.


Amatierteātris

Amatierteatris

    Teātris Ancē spēlēts izsenis. Periodiski teātramīļi sagatavojuši atsevišķiem pasākumiem ( Ances svētkiem, dažadu organizāciju atpūtas vakariem) tematiskus uzvedumus. 2012. Gada pagasta svētkos tika izrādīts pašmāju autora darbs, bet 2013. gadā tika iestudētas Annas Brigaderes „Čaukstenes”, kas arī kalpoja par stimulu tam, lai no 2014. gada janvāra atsāktu savu darbību.


Zolītes klubs

No 2007.gada oktobra Ancē regulāri ( no septembra līdz aprīlim) norisinās zolītes turnīri. Sākumā par uzvarētāja titulu sacentās vietējie vīri, tad 3 gadu laikā spēlētāju loks paplašinājies, jo turnīros piedalās spēlētāji arī no Ventspils, Popes, Tārgales, Puzes, Ugāles pagastiem un Dundagas.

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Februāris 2019
P O T C Pk S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3