Ventspils novads

 

E-pakalpojumi

e-pakalpojumi
VPVKAC VARAM 150x150px VSAA
E-veseliba
 

Kultūra Vārvē

y 
 
 Jau izsenis Vārves pagasts ir sastāvējis no vairākiem ciemiem, kas arī kultūras jomā ir bijis noteicošais faktors. Kultūras centri ir bijuši Vārvē, Zūrās un Ventavā.  

    Visaktīvākie  pašdarbnieki bijuši Vārvē. Vārves kultūras namā darbojušies līdz pat 15 pašdarbības kolektīviem. Lieli un mazi dejotāji, dziedātāji, aktieri, bijis stīgu instrumentālais ansamblis.

    Šobrīd Vārves pagastā kultūras pasākumi pārsvarā notiek „Sporta un kultūras centrā Zūras”, kur ir pielāgotas telpas nelieliem pasākumiem, kā koncertiem, ballēm, izstādēm un dažādām nodarbībām.


 

           Vārves pagastā darbojas amatierteātris, folkloras kopa un bērnu tautas deju kolektīvs:

Vārves pagasta amatierteātris „Vārava”

režisors

                 Valdis Šmēliņš

nodarbības „Sporta un kult. centrā Zūras” otrdienās

Vārves pagasta folkloras kopa „Vēlava”

pasniedzēja Ināra  Salava

nodarbības Zūru pamatskolā otrdienās

Vārves pagasta bērnu deju kolektīvs "Vāruvīte"

pasniedzēja Agate Hartmane

nodarbības Ventavas sabiedriskajā centrā otrdienās un ceturtdienās

Vārves pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vāruve"

pasniedzēja Agate Hartmane

nodarbības Ventavas sabiedriskajā centrā otrdienās un ceturtdienās

Vārves pagasta bērnu amatierteātris

vadītāja Viktorija Rebuka

nodarbības Zūru pamatskolā ceturtdienās


    Liels prieks , ka mūsu pagastā ar katru gadu rodas aizvien vairāk un vairāk amatierkolektīvu. Folkloras kopa „ Vēlava” ar vadītāju Ināru Salavu jau čertpadsmito gadu Vārves pagasta vārdu nes ne tikai Ventspils novadā , bet arī Latvijā.
   Amatierteātris „Vārava”, kurš pavada savu piekto sezonu, kopā ar savu režisoru Valdi Šmēliņu ir izbraukājis teju vai visu Latviju spēlējot izrādes gan Rīgā, gan novados.
   Mazie ”Vāruvītes”  dejotāji var būt lepni, jo nu viņiem ir arī lielie māsas un brāļi vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vāruve”, kurus Judīte Zīberga naski mudina uz deju soļu mācīšanos, lai varētu ar savām dejām priecēt gan pašu pagasta, gan citu pagastu ļaudis.
   Arī bērni kopā ar Viktoriju Rebuku iestudē ludziņas, ko rāda skolā, bērnudārzā un pagasta pasākumos.

     Bet vēl mūsu pagasts var lepoties ar sieviešu klubiņiem, kuri ir visos trijos ciemos. Vārvē klubiņš „Kalīzija” jau astoņus gadus radoši pilnveido sevi un arī dalās ar visu, kas apgūts ar citiem. Viņu rokdarbi ne reizi vien ir priecējuši mūs gan izstādēs, gan dāvinājumos labiem cilvēkiem. Arī Zūrās ir dāmas, kam ikdienas rutīna nav pie sirds. „Dīvas” tiekas, lai apgūtu jaunas receptes, izzinātu sevi un radītu prieku Zūru iedzīvotājiem. Kopš Ventavā ir savs saieta nams, tur savu mājvietu ir radis „Ventavas ideju pulciņš”. “V.I.P.”sevi ir pieteicis ar neizsīkstošu enerģiju, interesantām idejām un pasākumiem. Un, protams, senioru klubiņš „Vīgriezes”, kurš kopā pulcina visu trīs ciemu kundzes labākajos gados. Viņas savu sirds siltumu neliedz nevienam- ne mazam, ne lielam.

 

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Augusts 2017
P O T C Pk S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3