Ventspils novads

 

E-pakalpojumi

e-pakalpojumi
VPVKAC VARAM 150x150px VSAA
E-veseliba
 

Deju kolektīvam “Vāruve” jauni tērpi

varuve-terpi
   Biedrība “Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vāruve”” ir dibināta 2016. gada 7. janvārī, bet deju kolektīvs Vārves pagastā darbojas no 2015. gada februāra. Biedrības ilgtermiņa mērķis ir atbalstīt, aktivizēt un veicināt latviešu tautas deju popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, radīt labvēlīgus apstākļus tautas deju attīstībai un pilnveidošanai.
   Deju kolektīvs ņem aktīvu dalību pagastā notiekošajos kultūras pasākumos un koncertos. Nav iedomājami  Valsts svētki, Ziemassvētku, Lieldienas un pagasta svētki bez dejotāju līdzdalības. Savu meistarību dejotāji ir parādījuši arī ārpus pagasta robežām. Pēc katra šāda brauciena auga dejotāju meistarība, tika gūts jauns stimuls savas darbības veiksmīgai turpināšanai, vienīgi dejotāju vizuālais tēls kļuva arvien bālāks. Tautas tērps ir tas, kas simbolizē tautas esamību, identitāti un kultūru, piederību nācijai. Līdz šim dejotāji meklēja sev tautas tērpu, aizņemoties to citos kolektīvos. Tērpi nolietojās, kā arī mēdza būt gadījumi, ka tērpu īpašniekiem tie bija vajadzīgi pašiem, radot nepatīkamas situācijas.
   Pēc biedru domām, pašreizējā ekonomiskajā situācijā mūsu valstī ir svarīgi saglabāt tradīcijas, dot iespēju cilvēkiem nodarboties ar sirdij tuvām lietām. Latviešu tautas tērps ir ļoti nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma  sastāvdaļa.
   Ar Ventspils novada pašvaldības līdzfinansējumu 1018,84  eiro un LAD finansējumu 9709,52 eiro tika realizēts projekts “Tautas tērpu izgatavošana Vārves pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam “Vāruve””.
   Projekta mērķis bija veicināt brīvā laika pavadīšanas iespējas un uzlabot tautas kultūras vērtību apzināšanu, tādējādi uzlabojot Vārves pagasta iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
   Projekta  rezultātā  tika  iegādāti 12 Ziemeļkurzemes sievu tautas tērpi un 12 tautas tērpi vīriem, kas uzlabos gan priekšnesumu kvalitāti, gan dejotāju vizuālo tēlu.
   Pateicoties šim projektam, tagad dejotāji piedaloties pasākumos var lepoties ar jauniem, skaistiem tautas tērpiem un skatītāji var priecāties par dejām, kas daudziem, iespējams, būs motivācija iestāties deju kolektīvā.
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Maijs 2017
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4