Ventspils novads

 
NAP AtbalstaZM un LAD
   Ventspils novads guvis Eiropas Savienības fondu finansiālu atbalstu Popes estrādes rekonstrukcijas uzsākšanai. 10. augustā Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde  apstiprinājusi Ventspils novada pašvaldības projektu "Popes pagasta brīvdabas estrādes pārbūve", kas paver iespēju atgriezt funkcionalitāti savulaik ne vien novadā , bet visā Kurzemē populārajā brīvdabas estrādē.
  Pope1
  Pope2
   Projekta ietvaros tiks veikta pilnīga skatītāju zonas pārbūve un apgaismojuma ierīkošana. Apmeklētāju drošībai tiks atjaunots celiņu izdrupušais segums. Tiks izveidotas ērtas sēdvietas.
   1958. gadā būvētā Popes estrāde atrodas Popes kalnā, blakus Baronu kapiem, senajam kuršu pilskalnam un Popes muižas ansamblim. 1949. gadā estrādē norisinājušies Dziesmu un Darba svētki, kā arī notikušas regulāras un plaši apmeklētas brīvdabas teātra izrādes un operetes. Tolaik tā kļuva par visa Ventspils rajona galveno estrādi, kur notika lielākie un krāšņākie pasākumi. 1988. gadā tika rīkoti pirmie izlokšņu svētki, 1989. gadā - Kurzemes novada folkloras svētki, bet 1991. gadā - folkloras festivāls "Baltika 91".
   Estrādei piemīt unikālas akustiskās un vizuālās īpašības, kā arī liela ietilpība, kas padara to par oriģinālu objektu visā Kurzemē. Estrāde ir izvietota dabīgā amfiteātra formā. Turklāt tās atrašanās Popes pilskalnā papildina to ar brīnišķīgu ainavu, jeb plašu panorāmas skatu pāri Kurzemes mežiem. Pamatojoties uz estrādes un tās apkārtnes bagātīgo kultūras un vēstures mantojumu, nav šaubu, ka, īstenojot šo projektu, tā atkal kļūs par vienu no svarīgākajām sabiedrisko un kultūras pasākumu norises vietām ne tikai Ventspils novadā, bet visā Kurzemē.
   Ventspils novada domes estrādes rekonstrukcijas projekts tika iesniegts un atbalstīts LEADER aktivitātē biedrības "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" izstrādātās vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas pasākuma "Publiskās infrastruktūras attīstība kvalitatīvai dzīves videi un sabiedrības iniciēto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu izaugsmei" ietvaros.
  Plānots, ka drīzumā tiks organizēts iepirkums Popes brīvdabas estrādes skatītāju zonas pārbūves tehniskās dokumentācijas sagatavošanai. Projekta plānotās izmaksas sastāda aptuveni 146 tūkstošus eiro, no kuriem 45 tūkstošus eiro līdzfinansē ELFLA.
Evita Roģe
Ventspils novada pašvaldības projektu vadītāja
Biedrības "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" konsultante
63629449, 29295234
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Maijs 2018
P O T C Pk S Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3