ES atbalstu saņems vairāk ģimeņu

Pakas

Turpmāk ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro, būs pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti. Tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem.

Šādu palīdzības kārtību nosaka otrdien, 27. februārī, valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā" īstenošanu.
   Tāpat kā līdz šim, pamats Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai būs pašvaldības sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa. No šī gada 1. aprīļa maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 eiro, turpmāk saņems izziņas ar atzīmi, ka tās atbilst Fonda atbalsta saņemšanas nosacījumiem.
   Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 188 eiro, kas ir aptuveni 18% no visām pašvaldībām, Fonda atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes.
   Tajā pašā laikā vienkāršoti Fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi, svītrojot komplektu saņemšanas biežuma ierobežojumu. Paredzēts, ka turpmāk persona vai ģimene, attiecīgās sociālā dienesta izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā varēs saņemt atsevišķus komplektus vai visu pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu skaitu uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.
   Vienlaikus noteikumos iekļauti ražošanas un kvalitātes kritēriji iebiezinātam pienam ar cukuru un rafinētai rapšu eļļai, ar kuriem iespējams dažādot un papildināt Fonda pārtikas palīdzības komplektu nākamajā gadā.
   2017. gadā Fonda līdzfinansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu atbalstu saņēma 60,5 tūkstoši vistrūcīgāko cilvēku, saņemot kopumā 322 tūkstošus pārtikas paku un 307 tūkstošus gatavās maltītes zupas virtuvēs. Papildus ģimenes ar bērniem saņēmušas 49 tūkstošus higiēnas un saimniecības preču paku, 6 tūkstošus pārtikas preču maziem bērniem paku, 4 tūkstošus higiēnas preču maziem bērniem paku, kā arī 12 tūkstošus mācību piederumu paku.
   Šobrīd 29 partnerorganizācijas visā Latvijā nodrošina Fonda atbalsta paku izdali 475 vietās un izsniedz gatavas maltītes 16 zupas virtuvēs. Komplektu piegādi partnerorganizācijām nodrošina AS "Dobeles dzirnavnieks", SIA "Lat Eko Food", SIA "Hermess", SIA "Sanitex".
   Ventspils novada Sociālais dienests sadarbībā ar biedrību “Atvērtās durvis” sniedz atbalstu mazaizsargātām ģimenēm un personām pārtikas, higiēnas un saimniecības preču izdali Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros.

Pārtikas preču, higiēnas un saimniecības preču izdales vietas Ventspilī un Ventspils novadā.

N.p.k.

Partneorganizācijas nosaukums

Izdales   vietas adrese

Atbildīgās personas, vārds, uzvārds, telefons,   e-pasts

Loču iela 8, Ventspils

Jekaterina Pūrīte, tālr. 26717841,

Talsu iela 39, Ventspils

Inese Kalniņa 63661515,

„Ugāles pagasta nams” , Ugāle, Ugāles pagasts,   Ventspils novads

Aiga Strazdiņa , tālr. 29287043,

„Auseklīši”, Usma, Usmas pagasts, Ventspils   novads

Andra Auza, tālr.27831979, epasts:

„Pagastmāja”, Pope, Popes pagasts, Ventspils novads,

Irisa Kozuba , tālr. 27830440,

„Valde”, Blāzma, Puzes pagasts, Ventspils novads,

Skaidrīte Bruhanova , tālr. 27824407,

Plašāka informācija pieejama Sabiedrības integrācijas fonda mājaslapā: www.sif.gov.lv sadaļā “Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām”.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros saņemt pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu, kā arī piedalīties papildpasākumos var tikai trūcīgas vai ārkārtas, krīzes situācijā nonākušas ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, balstoties uz pašvaldības sociālā dienesta izsniegtas izziņas vai lēmuma pamata. Ja iepriekšminētajās ģimenēs ir bērni, tām ir iespējams saņemt arī pamata materiālo palīdzību – higiēnas un saimniecības preces (katram bērnam vecumā līdz 18 gadiem) un individuālos mācības piederumus vai skolas somas (katram bērnam vecumā no 5 līdz 16 gadiem)

Sabiedrības integrācijas fonda atbalsta komplektus varēs saņemt tikai ģimene vai persona, kurai Ventspils novada Sociālais dienests izdevis izziņu.

Gan Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām atbalsta saņēmējus - mērķgrupu, gan pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektos iekļaujamās preces, gan pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdales biežumu un daudzumu katrai mērķgrupas personai nosaka Ministru kabineta 25.11.2014. noteikumi Nr.727 "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā" īstenošanas noteikumi".

Jūnijs 2018