Ventspils novads

 

Jūrkalnes mākslas plenērs noslēdzies

IMG 4324
FOTOGALERIJA
   Jau astotais Jūrkalnes mākslas plenērs noslēdzās 10. jūlijā. Pavadījuši desmit radošas dienas Jūrkalnē, mākslinieki radījuši darbus, ko ietekmē Jūrkalnes daba, cilvēki un kultūra. Plenēra izstādes notiek Pilsberģu krogā un Zaķu krogā, tās būs aplūkojamas visu vasaru līdz septembra vidum, kad Jūrkalnē gaidāma ikgadējā Ābolu balle. Plenēra ietvaros tika arī veidots muzikālais noformējums “Vētru muzejam”, kas šogad taps Jūrkalnes tautas namā.
   Dažādās mākslas izpausmēs savus darbus radīja Guna Millersone, Aija Zariņa, Jānis Bankovičs, Ilze Egle, Līva Drīliņa, Elizabete Santa, Krišjānis Geidāns, Ivars Ozols, Guntis Kaģis un Igo.
Jūrkalnes Ugunspļavā norisinājās Ilzes Dūdiņas vadītais bērnu plenērs, kur jaunieši no Ventspils novada piedalījās mākslinieku organizētājās radošajās darbnīcās.
   Plenēra dalībnieki saka paldies visiem atbalstītājiem un draugiem, un īpaša pateicība “Birznieku” māju saimniekam Saulvedim Vārpiņam un “Muižkalnu” saimniekiem Mārim un Taigai Dadžiem, lauku labumu rūpētājiem Taigai Reķei, Inai Kapteinei, Jurim Lastovskim un Aigaram Lapiņam, “Zaķu kroga” saimniecei Evijai Andžānei - Kalniņai, “Pilsberģu kroga” saimniekam Arturam Cimoškam, “Rīvas kroga” saimniekam Jurim Ļaksam, viesu nama “Imantas” saimniekam Vladimiram Grinčišinam un pārvaldniekam Ingusam Antonovičam, aktīvajiem un saprotošajiem jūrkalniešiem Ligitai Kalniņai, Kristīnei Skrullei, Jurim un Envijai Indāniem, Aināram Rullim un etnogrāfiskajam ansamblim "Maģie suiti".
Paldies par atbalstu Ventspils novada domei, Jūrkalnes pagastam un tā pārvaldniekam Guntaram Reķim, kā arī Valsts kultūrkapitāla fondam. Jūrkalnes mākslas plenēru organizē biedrība “Vēju sēta”. To 2010. gadā aizsāka mūziķis un mākslinieks Igo.
Igo, Uģis Dadzis, Gita Straustiņa
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Aprīlis 2018
P O T C Pk S Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6