Ventspils novads

 

Pagastu dienas 15. jubilejā

IMG 4752
FOTOGALERIJA
   Ventspils novada sieviešu biedrība "Spārni" Piejūras brīvdabas muzejā jau piecpadsmito reizi rīkoja Pagastu dienu. To vadīja Rita un Valdis Lūriņi. Ventspilī bija ieradušies visu pagastu un Piltenes pārstāvji, lai dižotos ar saviem amatniecības un kulinārijas izstrādājumiem un iepriecinātu skatītājus ar dejām – uzstājās visi Ventspils novada deju kolektīvu pārstāvji.
   Koncertā muzicēja grupa "Rumbas kvartets", tautas tērpu parāde notika Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva "Vērgalīte" izpildījumā, kā arī uzstājās viesi - Polijas deju grupa "Pomorze".
   Svētkos goda vietā cēla sentēvu amatu arodus un receptes, tādēļ daudzviet virmos kārdinoša ēdienu smarža, bija iespēja iegādāties kūkas, marinējumus, gaļas, zivju un piena produktus, arī daudzveidīgus amatnieku izstrādājumus. Katlos vārījās dažādas zupas, arī  tādas, kuras pagatavošanā izmantoja 18. gadsimta recepti, cienājot ar šmorklopša zupu.
   Kuldīgas muzeja rokdarbu kopas "Čaupe" pārstāves rādīja zeķu izstādi, ar rokdarbiem dižojās arī Ventspils novada rokdarbnieces.  Bērni un jaunieši varēja piedalīties radošās darbnīcās, šaut ar loku, savas prasmes rādīja mazpulcēni, stikla pūtēji, ādas apstrādes un seno rotu meistari, dzintara rotaslietu darinātāja, bija iespēja grafikas tehnikā izveidot katru pagastu raksturojošu attēlu.  
   Svinot Pagastu dienas 15. jubileju, notika arī loterija. 15 laimīgo loterijas biļešu īpašnieki saņēma Ventspils novada uzņēmēju sarūpētās veltes. 15. dzimšanas diena tika atzīmēta, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem apskatīt katra pagasta pārstāvju sagatavotu fotoizstādi, lai secinātu, kāda bijusi Pagastu dienas izaugsme, kādi notikumi notikuši 15 gadu laikā. 
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Maijs 2018
P O T C Pk S Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3