Ventspils novads

 

Ovīšos uzstādīts Austras koks

IMG 0137
 
   Tārgales pagasta Ovīšu ciemā netālu no bākas uzstādīts metāla Austras koks. Tā augstums ir 6,5, metri, platums – 5 metri. Jauno vides objektu ciemam dāvināja biedrības "Ovīšu draugu kopa" pārstāvis mediķis Rauls Vēliņš. Šī zīme izraudzīta tādēļ, ka tā ir skaista un estētiska, tā simbolizē vairākas dimensijas un rāda indivīda un sabiedrības attīstību.
  IMG 0011
  IMG 0016
  IMG 0126
   Mārča Laksberga foto
   Biedrībā apvienojušies aptuveni desmit aktīvistu, tā dibināta pirms gada ar mērķi aktivizēt Ovīšu iedzīvotājus, lai viņi domātu par ciema attīstību un risinātu dažādus aktuālus jautājumus. Pateicoties viņu uzņēmībai, salabots ceļš Ovīšu virzienā, bet nu draugu kopa pārstāvis Rauls Vēliņš pārsteidza visus, uzstādot Austras koku. 
"Austras koks ir saistīts ar pasaules zināšanām – tām, kas bijušas pirms mums, mūsdienās atklātajām un tām, kas mums vēl ir apslēptas. Austras koks nozīmē nepārtrauktu indivīda un sabiedrības attīstību, tas atgādina, ka esam cēlušies no saviem senčiem un aiz mums ir jaunā paaudze – bērni," saka Rauls Vēliņš.

   Latviskā simbola autori ir meistari Sīmansoni – dēls Jurģis un tēvs Māris no Rencēnu pagasta Valmieras pusē. Vispirms viņi izveidoja ābeli, kas atrodas Ventspilī, kafejnīcas "Rātsgalds" pagalmā. To uzlūkojis, Rauls Vēliņš uzrunājis metālapstrādātājus, lūdzot izgatavot Austras koku. Ar pārtraukumiem viņi strādājuši visu vasaru, lai 1. oktobrī Ovīšos varētu novietot lielo metāla konstrukciju. Tā atrodas netālu no bākas, meža ielokā, kur aug senas priedes. Rauls Vēliņš ar meistaru darbu ir ļoti apmierināts: "Viņi visu paveica pat labāk, nekā biju iedomājies. Austras koks ir uzstādīts tā, lai tajā varētu atstaroties Jāņu rīta saullēkts. To, vai tā būs, redzēsim nākamgad."
IMG 0209
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Jūnijs 2018
P O T C Pk S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1