VPVKAC VARAM 150x150px VSAA
E-veseliba

Latvijas jaunatnes olimpiādē

qEyZ8tZxwhG0j2JQqWMf
   7. jūlijā Cēsu Pils parkā svinīgā ceremonijā atklāta VII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Šogad Olimpiādē par medaļām cīnījās 2803 sportisti no 82 Latvijas novadiem. Jaunieši no 7. jūlija līdz 9. jūlijam sacentās 29 dažādos sporta veidos, savā starpā sadalot 230 medaļu komplektus. Sacensības notika ne tikai Cēsīs, bet arī Valmieras, Smiltenes, Priekuļu, Siguldas, Valkas, Burtnieku, Jūrmalas, Engures, Limbažu, Ogres, Salaspils, Jelgavas un Rīgas novados.
  9DlOqwjHjFN1eIYee7l6
  NTNXkYkBXS5BbgcQ4tfz
  pRt5YPDi5Wq6YYEbNLSk
  wOvMong0KanCtSWIqaOn
  zHHQuRk5nGN6v2KjI8En

SXRTizRw2dLiIwlZ39Up ZJWpdNtKZnlbHjr3ESIx

Ventspils novadu pārstāvēja 23 sportisti, startējot vieglatlētikas disciplīnās, kuras norisinājās Ogrē. Burāšana "Optimist" klasē notika Engurē. Ventspils novada komanda no šajā olimpiādē startējošajām 82 pašvaldību komandām ierindojās 49. vietā, izcīnot 2 medaļas un 4 jaunieši ierindojās  olimpiskajā sešniekā.
   Pirmajā sacensību dienā vieglatlētikā 2. vietu un sudraba medaļu izcīnīja Rebeka Vesele kārtslēkšanā (rez. 2,40 m), otrajā dienā Rebeka augstlēkšanā, pārvarot 1,45 m augstumu (viņas pers. rez. 1,55 m) izcīnīja 14. vietu (treneris Dainis Lodiņš). Otru medaļu Ventspils novadam izcīnīja Laura Ozoliņa burāšanā "Optimist" klasē jaunietēm, izcīnot 3. vietu un bronzu (trenere Ilze Ozoliņa).
   Labas vietas Ventspils novada jaunie burātāji arī olimpiskajā sešniekā izcīnīja Mārtiņs Pocis – 4. un Vanesa Āboliņa – 6. vietu.
   No vieglatlētiem olimpiskajā sešniekā vietas izcīnīja Toms Valdis Melderis Meldriņš – 5. vieta trīssoļlēkšanā (sasniedza savu personīgo rez. 12,43 m), jāpiemin, ka visu izšķīra pēdējais lēciens, jo līdz tam Toms Valdis starp finālistiem bija 3. vietā. Varbūt mazliet pietrūka tāpēc, ka paralēli trīssoļlēkšanai Tomam Valdim bija jākoncentrējas uz finālskrējienu 110 m/b, kur viņš bija tuvu medaļai, bet ieskrienot vienā no barjerām palika 7. vietā ( rez. 16,04 sek.). Otrajā dienā 400 m/b Tomam Valdim 9. vieta. Vēl labāko sešniekā 2000 m/ kav. iekļuva Kristaps Fiļpjonoks, izcīnot 5. vietu (rez. 7:14,38) un Frenks Klapars trīssoļlēkšanā 6. vietu (uzlabots savs personīgais rez. 11,93 m). Kārlis Mihailovs, uzlabojot savu personīgo rez. 100 m sprintā (rez. 12,24 sek.) 56 dalībnieku konkurencē izcīnīja 19.vietu. Jaunietēm finālā diska mešanā iekļuva Lelde Linda Līduma – 7. vieta (rez. 27,31 m) un Siāra Verpakovska – 8. vieta (rez. 26,39 m).
   Latvijas jaunatnes olimpiādē startēja Rihards Drullis, Ruslans Batujevs, Pēteris Mikuckis, Pauls Slaņķis, Ņikita Agapovs, Tomass Barčevskis, Jānis Sparāns, Henriks Judziks, Zane Bērziņa, Tija Freimane, Ketlīna Bandere, Sindija Kristija Ruņģe un Ieva Priekule. Vieglatlētus startiem sagatavoja – Arno Kiršteins, Aivars Čaklis, Agris Paipals, Kaspars Gulbis. Pēc treneru novērojumiem tiesāšanas līmenis vieglatlētikā reizēm bija neatbilstošs Olimpiādes prasībām.
   Ar Latvijas Jaunatnes Olimpiādes "Cēsis 2017" norisi un sacensību rezultātiem ir iespējams iepazīties Olimpiādes mājaslapā internetā: