Ventspils novads

 

Piltenes novadpētniecības ekspozīcija

 Ekspozīcijas aizsākumi.

   Piltenes vidusskolas vēstures skolotājs Gunārs Daudze sāka izveidot novadpētniecības ekspozīciju, lai ieinteresētu skolēnus mācīties novada vēsturi. Jau 1964. gadā sāka iekārtot Piltenes izpildu komitejā vienu istabu – „Slavas istabu”, kura bija pionieru un komjauniešu aprūpē. 1966.gadā istabu pārkārtoja par ugunsdzēsēju simtgades istabu. Neērtības bija, ka muzeja telpas nebija skolā. Piltenes vidusskolai uzcēla jaunu piebūvi ar plašām klašu telpām un vienu muzeja telpu. 1980.gadā skolā iekārtoja Piltenes novadpētniecības ekspozīciju kā vidusskolas vēstures mācību kabinetu. Bija ievērota vēsturiskā secība un vēstures faktu skaidrojums, ekspozīcijā nebija padomju patriotisma un 1989.gadā ekspozīcijas telpas aizņēma lasītava. Ekspozīcijas materiāli tika pārcelti uz skolas internātu, tad Piltenes humanitāro skolu, līdz beidzot 1995. gadā atjaunotajā kultūras namā Piltenes pilsētas dome iekārtoja divas ekspozīcijas telpas. Vienā – izstāde „Piltenes novada vēsture”- no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Otrā – klēts – etnogrāfiski priekšmeti.


 

Piltenes novadpētniecības ekspozīcija 2014.g. pavasarī.

Šogad notikušas vairākas (3) ekspedīcijas papildināšanai.   Paldies iedzīvotājiem, kas ar izpratni saprot novadpētniecības ekspozīcijas lomu un ziedo interesantus eksponātus fondu papildināšanai.
Patreiz apskatāma   jauna ekspozīcija saistībā ar naudas maiņu un EUR ienākšanu mūsu ikdienā. Vēl apskatāma arī T.Šeptes fotoizstāde par celojumu Āfrikā. 
 Pateicoties   Ventspils novada deputātiem, domei un Piltenes pilsētas pārvaldei iegūtas muzeja valdījumā papildus telpas, kur varēs   pēc remonta izvietot Piltenes medību saimniecības trofeju izstādi.
   Radoša veidojas novadpētniecības ekspozīcijas un Piltenes vidusskolas sadarbība. Vēstures   stundas skolotajas Agitas Ameļinas vadībā notiek par attiecīgām tēmām Piltenes ekspozīcijas telpās.
Audzēkņiem labāk paliek atmiņā fakti par Piltenes vēsturi, redzot eksponātus, nekā sausi gadu skaitļi.
Interesants   pasākums, saistībā ar vesturi, notika 2014.16.02. Domu biedru grupa piedalījās ikgadējā pasākumā pretī pavasarim   ar noslēguma   atpūtu mežā   pie ugunskura. Pasākuma aizsākums Gunāra un Zentas Daudžu vadībā iesākās 70.gadu sākumā, kad vēl tika atzīmēta 8.marta Sieviešu diena.   Sobrīd vairāk tuvojamies Valentīndienai. Meža   pasākumā piedalās vismaz trīs paaudzes. Tiek atpazīti koki, zvēru pēdas, putnu   balsis un c. Pasākumu organizē un vada Piltenes patrioti, mežkopības un medību nozares profesionāļi Marika un Guntars Vikštrēmi, kam sirdij tuva daba, mezs un dzīvība tajā.


Kontaktinformācija:

 Piltenes novadpētniecības ekspozīcijas vadītājs- Jānis Freimanis,
       Piltene, Lielā iela 2a, Ventspils novads, LV-3620,
       darba laiks: otrdiena, trešdiena, ceturtdiena no 17**-19**,
        tel. 26566315.
 
Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Janvāris 2019
P O T C Pk S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3