Ventspils novads

 

Publiskie iepirkumi

AKTUĀLIE IEPIRKUMI

 
 

PUBLISKO IEPIRKUMU ARHĪVS

   Publiskajam iepirkumam ir būtiska nozīme demokrātiskā sabiedrībā, jo tas ir viens no tirgus instrumentiem, lai nodrošinātu sabiedrības vajadzības un valsts līdzekļu efektīvu izlietojumu. Publisko iepirkumu sistēma Latvijā tiek attīstīta un pilnveidota jau kopš valsts pastāvēšanas pirmsākumiem, tajā skaitā nepārtraukti tiek pilnveidots piedāvājumu vērtēšanas tiesiskais regulējums, kas ir viens no svarīgākajiem iepirkuma procedūras posmiem, jo tieši vērtēšanas rezultātā tiek pieņemts lēmums par iepirkuma procedūras uzvarētāju.

    Piedāvājumu vērtēšanas tiesiskajam regulējumam vajadzētu būt vienkāršam, skaidram un saprotamam, lai iepirkumu varētu veikt ekonomiski pamatoti, bet vienlaicīgi nepatērējot pārāk daudz laika, cilvēku un finanšu resursus. Sabiedrībai ir svarīgi, lai par tās naudu tiktu panākts vislabākais iespējamais risinājums un naudai tiktu piešķirta vislielākā vērtība. Tiesiskais regulējums ir cieši saistīts ar iepirkuma ekonomisko efektivitāti, un šie abi aspekti nav nodalāmi, bet koncentrēšanās tikai uz tiesisko aspektu var novest pie tā, ka iepirkums ir veiksmīgs, taču tā ekonomiskā efektivitāte ir zema.

   Publiskais iepirkums ir daudzpusējs process, kurā piedalās pasūtītājs un pretendenti. Arī sabiedrība, par kuras nodokļiem šie iepirkumi tiek veikti, vēlas zināt, kā tiek izlietota viņas nauda. Veiksmīgas sadarbības rezultātā ieguvējiem vajadzētu būt visiem. Tomēr bieži vien šajā procesā viena vai vairākas puses paliek neapmierinātas, lai gan publiskajam iepirkumam būtu jābūt izdevīgam darījumam, jo īpaši nodokļu maksātāju interesēs.

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Janvāris 2019
P O T C Pk S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3