Ventspils novads

 

E-pakalpojumi

e-pakalpojumi
VPVKAC VARAM 150x150px VSAA
E-veseliba
 

Izsludina ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā

VND

   Ventspils novada domes deputāti ārkārtas sēdē 16. oktobrī vienojās par ārkārtējas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā Ventspils novadā.Ventspils novada pašvaldībā saņemti novada lauksaimnieku iesniegumi ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Atbilstoši apkopotajai informācijai plūdi skāruši lielāko daļu no 49 368,5 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībām, tādēļ izveidojusies kritiska situācija, plūdu skartajās teritorijās lauksaimniecības uzņēmumiem radušies nepārvaramas varas apstākļi.

   Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem 2017. gada oktobra 1. dekādē nokrišņu daudzums Ventspils novadā, Vičakos, Ances pagastā, sasniedzis 123,1 milimetrus, kas divas reizes pārsniedzis mēneša normu, jeb 460% no oktobra 1. dekādes normas, tādēļ pilnīgi vai daļēji appludinātas lielas lauksaimniecības zemju platības.

   Tādējādi domes deputāti uzskata, ka ir iemesls lūgt valsts atbalstu grūtībās nonākušajiem lauksaimniekiem. Ņemot vērā iepriekš minēto un apstākli, ka lauksaimniecība ir viena no prioritārām nozarēm Ventspils novadā, deputāti lūdz Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā Ventspils novada administratīvajā teritorijā, paredzot noteiktā režīma darbības ietekmi lauksaimniecības uzņēmumiem vismaz 12 mēnešus, kā arī sniegt finansiālu atbalstu novada uzņēmējiem un iedzīvotājiem, lai daļēji kompensētu zaudējumus, kas radušies lauksaimniecības teritoriju ilgstošas applūšanas dēļ. Savukārt Zemkopības ministrijai izteikts lūgums īstenot uzņēmēju atbalsta pasākumus krīzes situācijas pārvarēšanai.

Twitter24facebook33
Laiks Ventspils:

TŪRISMS

Notikumu Kalendārs

Februāris 2018
P O T C Pk S Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4