Daudzus gadus Latvijā norisinās Labo darbu nedēļa, kuras laikā ikviens tiek aicināts izdarīt kādu labu darbu. Šogad Užavas pamatskolas skolēni un skolotāji nolēma, ka ar vienu nedēļu ir par maz. Oktobris tika pasludināts par Labo darbu mēnesi. Kā labais darbs tika izvirzīts mērķis – piepildīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) “Drosmes kasti” Rīgā.

Akcijā tika aicināti iesaistīties ne tikai skolas skolēni, vecāki, darbinieki, bet arī pagasta un novada iedzīvotāji. Neviltots bija skolēnu gandarījums, kad akcijas noslēgumā bija piepildītas divas lielas kastes ar dažādām lietām, kuras iepriecinās BKUS mazos pacientus pēc nepatīkamām un smagām manipulācijām. Užavas skolā mācās vairāki skolēni, kuriem slimības dēļ BKUS ir bijis ilgstoši jāārstējas. Viņi atzina, ka tad, kad tev ir bēdīgi, ļoti sāp vai veikta kāda nepatīkama procedūra, ir bijis patīkami, ka no “Drosmes kastes” drīkstēja paņemt kādu sev tīkamu lietu. Tas uzreiz dienu padarījis nedaudz priecīgāku un novērsis no drūmām domām.

23. oktobrī Užavas pamatskolas audzēkņu un skolotāju grupa devās uz Rīgu, lai pasniegto saziedotās lietas BKUS pārstāvjiem. Tikšanās  ar slimnīcas pārstāvi izvērsās sirsnīga. Viņa pateicās Užavas pamatskolai  par paveikto darbu un atzina, ka “Drosmes kaste” tiešām ir labs instruments, lai mazos pacientus uzmundrinātu un iedrošinātu.

Paldies visiem skolēniem, skolotājiem, vecākiem, skolas darbiniekiem, ikvienam sabiedrības pārstāvim, kurš piedalījās “Drosmes kastes” piepildīšanas akcijā. Liels paldies Ventspils novada pašvaldībai, kas nodrošināja transportu un sedza visus ceļa izdevumus, lai “Drosmes kastes” varētu nogādāt Rīgā.

Foto: Iveta Sūniņa, Vita Dāve

Saistītas tēmas

Užava Izglītība Ventspils novads